Mistrovství Evropy seniorů 2013 v Brémách
 

Stolní tenista a trenér Sokola Horní Jiřetín Mgr. Zdeněk Hylský se zúčastnil spolu se svým asistentem ing. Josefem Černuškou ME veteránů v německých Brémách. Tohoto svátku stolních tenistů se zúčastnilo 2750 hráčů a hráček ze 40 států Evropy, kteří startovali dle svých věkových kategoriích.Hrálo se v šesti halách na 180 stolech.
 
V kategorii M65 tj. nad 65 let startoval také náš zástupce Mgr. Zdeněk Hylský. V této kategorii bylo přihlášeno celkem 324 startujících, kteří byli rozlosováni do 83 skupin po čtyřech hráčích. Po utkání ve skupinách postoupili první dva hráči do hlavního vyřazovacího pavouka.
 

 
Zdeněk Hylský nejprve zvítězil ve své skupině postupně s Leonidem Gavrilovem z Ruska, potom porazil Haralda Wieseho z Německa a poslední utkání ve skupině hrál opět se zástupcem pořádající země Bernardem Lampem.
Všechny tyto zápasy vyhrál shodně 3-0 na sety. V dalším boji vrátil porážku z ME v Liberci (2011) domácímu Hansi Theelenovi v poměru 3-0. O postup mezi nejlepších 32 prohrál s Karolem Korbelem ze Slovenska 0-3. 
 
V soutěži čtyřher nastupoval Zdeněk Hylský se svým kolegou Milošem Matějíčkem. Po vítězství ve skupině nad švédy a němci se dostali do hlavního pavouka, kde postupně porazili Valova s Pakhomovem (Rusko),němce Wolfa a Grammela a švédy Jönssena a Bloma vždy shodně 3-0. V boji o medaile podlehli němcům Lieckovi s Reulandem těsně 3-2 na sety. V tomto dramatickém utkání o postup mezi 4 nejlepší páry vedli 2-1 na sety a za stavu 10-9 neproměnili mečbol!
V pátém rozhodujícím setu vedli při výměně stran 5-1 ale nedotáhli tento náskok do vítězného konce. Škoda, medaile byla na dosah!
   
Náš zástupce z Horního Jiřetína sehrál na tomto klání stolních tenistů celkem 11 utkání, 9x zvítězil a dvakrát prohrál.
 
Poděkování za možnost zúčastnit se tohoto ME patří také sponzorům zejména ČMKV, občanskému sdružení DIALOG a městu Horní Jiřetín, kteří tuto akci podpořili.

                                                                                   Ing. Josef Černuška

'


Datum vytvoření: 08/06/2015 09:36
Kategorie : Zprávy z oddílu - GuppY

 
 
Preview  Tisk...  Print this page...
Preview  Tisk...  Print this section...