Horacek Jindrichp.jpg

Jak to bylo v Alicante

Město Alicante a sousední Elche leží na východním pobřeží Španělska. Zde se konalo již 18. Mistrovsví světa seniorů ve stolním tenisu. Zúčastnilo se ho rekordních 4604 stolních tenistů starších 40 let z 80 států naší planety. Mezi nimi byli také tři zástupci z mosteckého regionu. Zástupcem oddílu stolního tenisu Sokola Horní Jiřetín byl Zdeněk Hylský, který startoval v kategorii hráčů od 65-69 roků. Zde bylo přihlášeno celkem 424 hráčů, kteří byli rozděleni do 106 skupin. První dva z každé čtyřčlenné skupiny postupovali do hlavní vyřazovací soutěže.
 
V prvním utkání jsem zvítězil nad Švédem Grapenheidem 3:2, dále porazil Jormaneinena z Finska 3:0 a poté Manfreda Hoffmanna z Německa 3:1. Soutěž pokračovala dále vyřazovacím způsobem. Nejprve jsem zvítězil nad zástupcem Ruska, jménem Nuta Laba 3:1, v dalším utkání zvítězil na Němcem Münnemannem 3:2. Zvláště toto utkání bylo velmi dramatické neboť ve 4. i 5. setu jsem prohrával vždy 10:8 ale nakonec se štěstím a pevnými nervy vždy zvítězil 13:11. Tímto jsem se probojoval mezi 32 nejlepších hráčů. V dalším utkání stejně jako na ME v Brémách 2013 jsem prohrál se zástupcem Slovenska Korbelem 1:3, který nakonec prohrál s mistrem světa Wangem z Číny.
 
Stejný systém jako v jednotlivcích platil i pro čtyřhru. Se svým kolegou Horákem z Vrchlabí jsme hladce vyhráli skupinu, kde jsme postupně porazili Francouze 3:0, dále domácí Španěly 3:1 a zástupce Německa 3:0. Ve vyřazovacím pavouku jsme po prvním hladce vyhraném setu prohráli s průměrnými Turky 1:3. Na MS jsem dohromady sehrál 10 zápasů s celkovým skóre 8 vítězných a dvě porážky.
 
Co se týče jednotlivců, dle redukovaného pořadí jsem na konec skončil na slušném 17 místě. K medaili bylo ještě daleko. I tak jsem byl se svými výkony spokojen.

Chtěl bych tímto také poděkovat svým kolegům z oddílu, kteří sledovali moje utkání na internetu a posílali mi povzbuzující esemesky. Zvláštní poděkování patří vedení TJ Sokola Horní Jiřetín a starostovi našeho města panu ing. Vladimíru Buřtovi, kteří částečně přispěli k tomuto neobvyklému zážitku. Vždyť hrát stolní tenis před pětitisícovou kulisou se jen tak nestává!


Datum vytvoření: 25/08/2016 15:20
Kategorie : Zprávy z oddílu - Communauté GuppY

 
 
Preview  Tisk...  Print this page...
Preview  Tisk...  Print this section...