Rok 2013 pokračoval mistrovskými utkáními našeho „ A“ družstva, jehož cílem bylo udržet se v Regionální soutěži 1.třídy a zajistit si jako nováček také účast i pro příští rok. Družstvo skončilo nakonec na 7.místě a úkol splnilo. Nejvíce se o to zasloužili Jindřich Horáček a Jaroslav Baňka. Družstvo ještě doplňovali Josef Černuška, Michal Antalecz a Tomáš Košťálek. Pro poslední tři jmenované se jednalo o jejich premiéru v mistrovských soutěžích.

Po dohodě s vedením soutěže jsme do druhé poloviny soutěže RS2 nasadili také „B“ družstvo. Své první mistrovské ostruhy zde získávali Zdeněk Suchar,Miroslav  Domkář,Karel Míka a Jakub Kozlok.

Také naše mládež nezahálela a zúčastňovala se mnoha turnajů v rámci našeho kraje, kde často zejména díky Martinu Pechovi ml. a Vojtovi Antaleczovi vzorně reprezentovali náš oddíl.

Uspořádali jsme v tomto roce celkem tři turnaje pro dospělé a jeden bodovací turnaj mládeže. Na těchto turnajích startovalo dohromady více jak sto hráčů a hráček ze 14 oddílů ČR. Cílem těchto turnajů je možnost našich hráčů zahrát si s výkonnostně lepšími hráči mimo náš region a zlepšovat svoji výkonnost a také aby náš oddíl vstoupil trvale do rodiny stolních tenistů.

Podařilo se nám ještě více vylepšit naši hernu, kdy nákladem téměř 40 tisíc Kč byla zrekonstruována podlaha v naší herně a také jsme nechali ušít závěsy na okna pro potřeby turnajů, aby byla naše herna vyhovující. V dolní části sokolovny bylo nainstalováno nové osvětlení za 60 tisíc Kč.

V srpnu se celkem 15 našich hráčů zúčastnilo soustředění stolních tenistů v Žihli s mezinárodní účastí hráčů a hráček z Německa a Rakouska.

V září do oddílu vstoupilo celkem 6 nových hráčů -dva dospělí  Martin Pech st. a Josef Vondráček a 4 žáci – Adam Pech,Filip Vondráček, Matěj Moťka a Petr Zuvač.

V listopadu se do našeho oddílu přihlásil bývalý hráč Litvínova Jakub Röber.

Velkou radost nám dělají naši nejmladší,kteří na regionálním žebříčku ke dni 16.12. obsazují Filip Vondráček 2.místo, Adam Pech je 4., Ondřej Piskáček 8., Petr Zuvač 10.a Matěj Moťka 16. Celkem je klasifikováno 21 hráčů. Ve starších žácích je Martin Pech prozatím na 1. místě a Vojta Antalecz je 4.

Po podzimní části je naše první družstvo na 7.místě a druhé družstvo je zatím překvapivě na vynikajícím druhém  místě, hlavně zásluhou dvou nováčků Josefa Vondráčka a Martina Pecha st., kteří jsou mezi deseti nejúspěšnějšími hráči ze 42 hodnocených.

Na závěr bych chtěl konstatovat, že k dnešnímu dni má náš oddíl celkem 31 členů. Z tohoto počtu je 13 hráčů školou povinných.

Rok 2013 jsme zakončili poprvé v historii oddílu 26.12. turnajem o nejlepšího hráče oddílu. Zvítězil Zdeněk Hylský,na druhém místě skončil Jindřich Horáček,třetí byl Tomáš Košťálek. V žácích 1. Martin Pech ml., 2. Vojtěch Antalecz, 3.místo obsadil překvapivě Adam Pech.

Datum vytvoření: 08/06/2015 09:32
Kategorie : Oddíl a jeho historie - Historie